रातो मच्छिन्द्रनाथको रथ निर्माण, फोटोमा हेर्नुस्

Spread the love

काठमाडौं । लकडाउनका कारण रोकिएको ललितपुरको रातो मच्छिन्द्रनाथको रथ निर्माण सुरु भएको छ । तिथिको आधारमा बनाइने रथ गत चैत २७ गते साइत पूजा सुरु गर्नुपर्नेमा चैत ११ गतेदेखि लकडाउन भएकाले प्रतीकात्मक रुपमा रथ निर्माण सुरु भयो भनेर जनाउनका लागि साइत पूजा मात्र गरिएको थियो । अहिले रथ बनाउनको लागि प्रशासनले स्वीकृति दिएपछि ललितपुरको पुल्चोकमा रथ निर्माण सुचारु भएको हो । तर रथारोहण र रथयात्रा भने अझै निश्चित भएको छैन ।

गएको चैत २७ गते महास्नान गरेर वैशाख १२ गते पुल्चोकमा रथारोहण गर्नुपर्नेमा यसपालि रथ बनाउन नसकेका कारण मूर्तिलाई मच्छिन्द्रबहालमा रहेको भजनपाटीमा राखिएको छ ।

त्यस्तै पाटनको तंगलमा रातो मच्छिन्द्रनाथसँगै रथजात्रा गरिने मीननाथको रथ निर्माणको काम गएको असार ३ गतेदेखि सुरु भइसकेको छ ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

विश्वमा ५२ लाख ४७ हजार कारोना संक्रमित उपचारपछि निको भएर डिस्चार्ज

२०७७ असार १२, शुक्रबार ०४:४०
Spread the loveविश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या ४ लाख ९१ हजार नाघेको छ । ९७ लाख ११ हजार ३ सय १४ जना कोरोनाको सङ्क्रमण पुष्टि भएका मध्ये ४ लाख ९१ हजार ७ सय ९७ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ५२ लाख ४७ हजार १ […]