विश्वमा कोरोना संक्रमितको संख्या ५ करोड ७ लाख नाघ्यो

Spread the love

विश्वमा कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या ५ करोड ७ लाख नाघेको छ । विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोनाबाट सोमबार बिहानसम्ममा ५ करोड ७ लाख ३१ हजार भन्दाबढी मानिस संक्रमित भएका छन् ।

संक्रमितमध्ये १२ लाख ६१ हजार ९८० जनाको मृत्यु भएको छ भने ३ करोड ५७ लाख ९३ हजार बढी संक्रमणमुक्त भएका छन् । त्यस्तै, संक्रमितमध्ये १ करोड ३६ लाख ७५ हजार भन्दाबढी विभिन्न अस्पतालमा उपचाररत छन् भने ९२ हजार ६ सय भन्दा बढीको अवस्था गम्भीर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा १ करोड २ लाख ८८ हजार ४ सय भन्दा बढी मानिस कोरोनाबाट संक्रमित भइसकेका छन् । संक्रमितमध्ये दुई लाख ४३ हजार बढीको मृत्यु भएको छ भने ६४ लाख ८३ हजार भन्दा बढी निको भएका छन् ।

त्यसैगरी छिमेकी मुलुक भारतमा हालसम्म ८५ लाख ५३ हजार ८ सय भन्दा बढी मानिस कोरोनाबाट संक्रमित भएका छन् । संक्रमितमध्ये एक लाख २६ हजार ६ सय बढीको मृत्यु भइसकेको छ भने हालसम्म ७९ लाख १५ हजार बढी निको भइसकेका छन् ।

ब्राजिलमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेको संख्या ५६ लाख ५४ हजार नाघेको छ भने १ लाख ६३ हजार ३९७ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ५० लाख ६४ हजार ३ सय भन्दा बढी निको भएका छन् ।

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

नुवाकोटमा देउसीभैलो खेल्न नपाइने

२०७७ कार्तिक २४, सोमबार ०३:१९
Spread the loveत्रिशुली । कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फैलिने डरले यस वर्षको तिहारमा देउसीभैलो खेल्न नपाइने भएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय नुवाकोटमा आइतबार बसेको जिल्ला सङ्कट व्यावस्थापन केन्द्रको बैठकको निर्णयपश्चात प्रमुख जिल्ला अधिकारी झङ्कनाथ ढकालले जारी गरेको आदेशानुसार यही कात्तिक २६ गतेदेखि अर्को आदेश नभएसम्म निषेधाज्ञा लगाइएकाले यो वर्षको तिहारमा […]