आगामी वर्षबाट मजदुरको न्यूनतम मासिक तलब १५ हजार रुपैयाँः प्रधानमन्त्री

Spread the love

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आगामी वर्षबाट मजदुरको न्यूनतम मासिक तलब वृद्धि गरिने प्रतिवद्धता जनाएका छन् । शनिबार अन्तर्राष्ट्रिय मजदुर दिवसका अवसरमा शुभकामना दिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले आगामी आर्थिक वर्षबाट मजदूरको तलब १५ हजार रुपैयाँ पुर्याइने प्रतिवद्धता जनाएका हुन् ।

अहिले श्रमिकको न्युनतम मासिक तलब १३ हजार ४५० रहेको छ । त्यसैगरी दैनिक पारिश्रमिक पनि ५ सय १७ रुपैयाँबाट बढाएर ५ सय ७७ र प्रतिघण्टा पारिश्रमिक ६९ बाट बढाएर ७७ पुर्याइने प्रधानमन्त्रीले बताए । अघिल्लोपटक तलब पुनरावलोकन गर्न नसकिएको भन्दै प्रधानमन्त्री ओलीले यसपटक आउँदो वर्षबाट भने पारिश्रमिक बढ्ने बताए ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

भारतबाट फर्कने अस्ट्रेलियाली नागरिकलाई जेल र जरिवाना हुन सक्ने

२०७८ बैशाख १८, शनिबार ०९:३२
Spread the loveभारतको यात्रालाई हालका लागि गैरकानुनी बनाएको अस्ट्रेलियाली सरकारले त्यहाँबाट फर्कने आफ्ना नागरिकलाई पाँच वर्षसम्म जेलसजाय दिन सकिने बताएको छ । भारतमा कोरोनाभाइरस सङ्क्रमित भई क्वारन्टीनमा बसिरहेका अस्ट्रेलियाका नागरिकहरूको सङ्ख्याका आधारमा पछिल्लो निर्णय लिइएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले उल्लेख गरेको छ । यसै साताको शुरूतिर अस्ट्रेलियाबाट भारतबाट हुने सबै उडानहरूमाथि प्रतिबन्ध […]