आरडिटीबाट ५३ हजार र पिसिआर विधिबाट १० हजार ४ सय जनाको नमुना परीक्षण

Spread the love

काठमाडौं । कोरोनाको आशंकामा पछिल्लो २४ घण्टामा २ हजार १ सय ८४ जनाको नमूना परीक्षण भएको छ । नेपालमा हालसम्म ५३ हजार ५ सय ३४ जनाको नमूना परीक्षण भएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ ।

१० हजार ४ सय ७१ जनाको पिसिआर र ४३ हजार ६३ जनाको आरडिटिबाट परीक्षण भएको मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास देवकोटाले जानकारी दिए । प्रदेश १ मा ४ हजार ५ सय ४५, प्रदेश २ मा ५ हजार २ सय ८, बागमतिमा ७ हजार ६ सय २६, गण्डकीमा ४ हजार ९ सय २४, प्रदेश ५ मा ३ हजार ४ सय ७१, कर्णालीमा ५ हजार १ सय २८ र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ११ हजार ९ सय ६१ जनाको आरडिटिबाट कोरोना परीक्षण भएको छ । कुल संक्रमित ५२ मध्ये अहिलेसम्म १६ जना उपचारपछि डिस्जार्च भइरहेका छन् ।

धनगढीमा १, वीरगञ्जमा ३, भरतपुरमा १ र विराटनगरमा ३१ जना संक्रमितको उपचार भइरहेको मन्त्रालयले जनाएको छ । संक्रमित सबैको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको प्रवक्ता देवकोटाले जानकारी दिए । उनले कोरोना संक्रमितको अवस्थामा हेरेर लकडाउनका बारेमा उचित निर्णय गरिने पनि बताए ।

मन्त्रालयका अनुसार काठमाडौं उपत्यकाभित्र ८ र बाहिर ९८ गरी कुल १ सय ६ जना आईसोलेसनमा छन् भने २० हजार १ सय ९५ जनालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको मन्त्रालयले जनाएको छ । राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा पनि आजदेखि पिसिआर प्रविधिबाट कोरोनाको परीक्षण सुरु भएको छ । यो सँगै पिसिआरबाट कोरोनाको परीक्षण हुनेको संख्या १६ पुगेको छ ।

HT

Next Post

नेकपाभित्र देखिएको विवादले आमजनता निरासः पूर्वसभामुख महरा

२०७७ बैशाख १६, मंगलवार १७:१७
Spread the loveकाठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले पार्टीभित्र देखिएको विवाद मिलाउन संवाद, सहमति र सहकार्यबाट अघि बढ्न शीर्ष नेतृत्वलाई अपील गरेका छन् । बुधबार विज्ञप्ति जारी गरी पूर्वसभामुख महराले पार्टीभित्र देखिएको विवादले आमजनता निराश भएकाले जटिल अवस्थामा एकता प्रदर्शन गर्न अपील गरेका हुन् । उनले भनेका छन्, ‘अहिलेको विषम परिस्थितिमा […]