• Sat. Oct 24th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

चीनले डब्लूएचओलाई दुई अर्ब अमेरिकी डलर सहयोग गर्ने

ByHT

May 19, 2020
Spread the love

विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लूएचओ)लाई चीनले दुई अर्ब अमेरिकी डलर सहयोग गर्ने भएको छ । विश्वभरी कोरोनाभाइरसको महामारी फैलिएकाले त्यसको नियन्त्रण तथा न्युनिकरणका लागि संयुक्त राष्ट्रसंघीय यस निकायलाई चीनले सहयोगको घोषणा गरेको हो । कोरोनाभाइरस विरुद्ध लड्नका लागि सहयोग गर्ने निर्णय भएको चिनियाँ राष्ट्रपति सि चिनफिङले बताए ।

विश्व स्वास्थ्य सम्मेलनका क्रममा राष्ट्रपति सिले कोरोना भाइरससम्बन्धी सम्पूर्ण विवरण चीनले डब्लूएचओे र अन्य देशहरुलाई उपलब्ध गराउने पनि जानकारी दिए । संगठनलाई अमेरिकाले यसअघि दिँदै आएको सहयोग कटौती गर्ने बताइरहेका बेला चीनले भने सहयोगको घोषणा गरेको हो ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *