भौतिक पूर्वाधार मन्त्री भन्छन् -भूमाफियाको प्रलोभन र दबाबमा मन्त्रालय पर्दैन

Spread the love

काठमाडौं । भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री बसन्तकुमार नेम्वाङले आगामी आर्थिक बर्षको विनियोजन विधेयकमा प्रादेशिक सन्तुलनलाई ध्यानमा राखेर बजेटलाई समानुपातिक ढङ्गले वितरण गरिएको दाबी गरेका छन् । प्रतिनिधिसभाको सोमबारको बैठकमा विनियोजन विधेयक, २०७७ अन्तर्गत भौतिक पूर्वाधार मन्त्रालयका विभिन्न शीर्षकमाथिको छलफलमा उठेका प्रश्नको जवाफ दिँदै उनले बजेटको ‘सिलिङ’ घटेको तर चालु आर्थिक बर्षमा सञ्चालित आयोजनालाई निरन्तरता दिनुपर्ने भएकाले आगामी आर्थिक बर्षमा थप नयाँ आयोजना समावेश गर्न नसकिएको बताए ।

वर्तमान असहज परिस्थितिका बाबजुद औचित्य र आवश्यकताका आधारमा केचना–कञ्चनजङ्गा पर्यटकीय मार्ग, तमोर कोरिडोर, मिर्चैया–कटारी–घुर्मी–सल्लेरी, निर्वाचन क्षेत्र रणनीतिक सडकलगायत थोरै मात्र नयाँ आयोजना समावेश गर्न सकिएको उनले बताए । मन्त्री नेम्वाङले विगतमा शुरु गरिएको राष्ट्रिय गौरवका आयोजना उत्तरदक्षिण लोकमार्ग, हुलाकी राजमार्ग, मदन भण्डारी राजमार्ग, मध्यपहाडी (पुष्पलाल) राजमार्ग, दु्रत मार्गजस्ता आयोजना निर्धारित समयभित्र सम्पन्न गर्न यथोचित ध्यान दिँदै आवश्यक मात्रामा बजेट विनियोजन गरिएको बताए । तराई–मधेश पूर्वाधार सडक विशेष कार्यक्रम तथा सडक पूर्वाधार विकास कार्यक्रमलाई सबै निर्वाचन क्षेत्रमा विस्तार गरिएको उनको भनाइ थियो ।

बैठकमा विनियोजन विधेयक, २०७७ अन्तर्गत शहरी विकासमन्त्रालका विभिन्न शीर्षकमाथिको छलफलमा उठेको प्रश्नको जवाफ दिँदै सहरी विकासमन्त्री समेत रहेका नेम्वाङले आगामी वर्ष १३ वटा नगरपालिकामा स्मार्ट सहर निर्माणका लागि कार्यक्रम रहेको बताए । सहरी विकासलाई व्यवस्थित गर्न सहरी विकास ऐनको मस्यौदा अन्तिम चरणमा रहेको जानकारी दिए । मन्त्री नेम्वाङले धोवीखोला, बागमती करिडोर निर्माण कार्य पनि निरन्तर नै रहेको बताए । बजेट अभावले नयाँ योजनाहरु थप गर्न नसकेको पनि उनले बताए । उनले भूमाफियाको प्रलोभन र दबाबमा मन्त्रालय नपरेको र आगामी दिनमा पनि नपर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

मेलम्ची खानेपानी आयोजनाबारे उठ्ने गरेका प्रश्नहरुको बिट मार्ने समय आयोः मन्त्री मगर

२०७७ जेष्ठ २६, सोमबार ०९:२८
Spread the loveकाठमाडौं । खानेपानी तथा सरसफाई मन्त्री बिना मगरले मेलम्ची खानेपानी आयोजनासँग सम्बन्धित भएर उठ्ने गरेका प्रश्नहरुको बिट मार्ने समय आएको बताएकी छन् । आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ को वार्षिक बजेटमा खानेपानी मन्त्रालयमाथि सांसदहरुले उठाएको प्रश्नको सोमबार प्रतिनिधिसभा बैठकमा जवाफ दिँदै मन्त्री मगरले मेलम्ची खानेपानीको छिटै उद्घाटन गर्ने मिति सावर्जनिक […]

समाचार छुट्याे की?