भारत चीन सीमा विवादः लद्दाखमा दुई देशका सेनाबीच भिडन्त, तीन भारतीय सैनिकको मृत्यु

Spread the love

भारतीय र चिनियाँ सैनिकबीच लद्दाखको विकट गलवान उपत्यकामा भिडन्त भएको भारत सरकारले पुष्टि गरेको छ । बीबीसी हिन्दीका अनुसार भारतीय सेनाले भारत चीन सीमामा सोमवार राति भिडन्त हुँदा एक वरिष्ठ सैन्य अधिकारी र दुई सैनिकको मृत्यु भएको पुष्टि गरेको छ । सेनाका अनुसार दुई देशका वरिष्ठ सैन्य अधिकारीहरू विवाद समाधान गर्न वार्ता गर्दैछन् ।

केही समययता लद्दाखको गलवान क्षेत्रमा चिनियाँ सेना प्रवेश गरेकाले विवाद बढेको भारतीय पक्षको भनाइ छ । भारत र चीनबीच सीमामा लामो समयदेखि तनाव हुँदै आएको भए पनि धेरैपछि सैनिकहरूको मृत्यु हुनेगरी सङ्घर्ष भएको हो । चीनले भारतलाई तनाव बढ्नेगरी कुनै काम नगर्न आह्वान गरेको समाचारसंस्था रोएटर्सले जनाएको छ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

थप ३८० जनामा कोराना संक्रमण, संक्रमितको संख्या ६, ५९१ पुग्यो

२०७७ असार २, मंगलवार ०८:२३
Spread the loveकाठमाडौं । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप ३८० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार विभिन्न प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा ३८० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो । योसँगै कोरोना संक्रमितको संख्या ६, ५९१ पुगेको छ । त्यसैगरी मंगलबारसम्म पीसीआरबाट १ लाख ४३ हजार ७ सय […]

समाचार छुट्याे की?