स्काउट अभियानको विकास र विस्तारका लागि प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

Spread the love

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विद्यालय र विश्वविद्यालयका पाठ्यक्रममा स्काउट शिक्षालाई राखेर बालबालिकालाई सक्षम, स्वावलम्बी र राष्ट्रप्रेमी बनाउन जरुरी भएको बताएका छन् । नेपाल स्काउटको ६९औं स्थापना दिवसको अवसरमा शुभकामना व्यक्त गर्दै प्रधानमन्त्रीले यस्तो बताएका हुन् ।

देशभरका विद्यालय र स्थानीय तहमा स्काउट अभियानको विकास र विस्तारका लागि आवश्यक कार्य गर्न सम्बद्ध निकायलाई प्रधानमन्त्रीले आह्वान समेत गरेका छन् ।

उनले विपद् व्यवस्थापन कार्यका लागि समेत स्काउटलाई थप व्यवस्थित र दक्ष बनाउँदै गाउँगाउँमा ‘फस्ट रेस्पोन्डर’को रूपमा परिचालित गरिने बताए । नेपाल स्काउटमा आबद्ध अनुशासित नयाँ पुस्ताका प्रयासले जीवनमय र उर्वर देशलाई सम्पन्न बनाउन मद्दत पुग्ने अपेक्षा उनले गरेका छन् ।

 

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

आफ्नो नियन्त्रणमा रहेका भारतीय सैनिक चीनद्वारा मुक्त

२०७७ असार ५, शुक्रबार ०४:२१
Spread the loveचीनले सीमा भिडन्तको क्रममा नियन्त्रणमा लिएको दशजना भारतीय सेनाका जवानलाई मुक्त गरेको छ । गत सोमबार भारत र चीन जोड्ने लद्दाखमा दुबै राष्ट्रका सेनाबीच भिडन्त हुँदा २० जना भारतीय सैनिकको मृत्यु भएको थियो । भारतीय सञ्चारमाध्यमलाई उद्धृत गर्दै बीबीसीले दश जना सिपाहीलाई मुक्त गरिएको उल्लेख गरेको छ । […]

समाचार छुट्याे की?