• Thu. Oct 22nd, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

स्काउट अभियानको विकास र विस्तारका लागि प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

ByHT

Jun 19, 2020
Spread the love

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विद्यालय र विश्वविद्यालयका पाठ्यक्रममा स्काउट शिक्षालाई राखेर बालबालिकालाई सक्षम, स्वावलम्बी र राष्ट्रप्रेमी बनाउन जरुरी भएको बताएका छन् । नेपाल स्काउटको ६९औं स्थापना दिवसको अवसरमा शुभकामना व्यक्त गर्दै प्रधानमन्त्रीले यस्तो बताएका हुन् ।

देशभरका विद्यालय र स्थानीय तहमा स्काउट अभियानको विकास र विस्तारका लागि आवश्यक कार्य गर्न सम्बद्ध निकायलाई प्रधानमन्त्रीले आह्वान समेत गरेका छन् ।

उनले विपद् व्यवस्थापन कार्यका लागि समेत स्काउटलाई थप व्यवस्थित र दक्ष बनाउँदै गाउँगाउँमा ‘फस्ट रेस्पोन्डर’को रूपमा परिचालित गरिने बताए । नेपाल स्काउटमा आबद्ध अनुशासित नयाँ पुस्ताका प्रयासले जीवनमय र उर्वर देशलाई सम्पन्न बनाउन मद्दत पुग्ने अपेक्षा उनले गरेका छन् ।

 

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *