कोरोना संक्रमणबाट अमेरिकामा १ लाख २५ हजार भन्दा बढीको मृत्यु

Spread the love

विश्वमा कोरोना भाइरसका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ५ लाख नाघेको छ । जोन्स हप्किन्स विश्वविद्यालयका अनुसार कोरोना संक्रमणबाट अमेरिकामा १ लाख २५ हजार भन्दा बढीको मृत्यु भएको छ ।

यसै गरी दोस्रो बढी प्रभावित मुलुक ब्राजिलमा हालसम्म १३ लाख १३ हजारभन्दा बढी संक्रमित रहेका छन् भने मृत्यु हुनेको संख्या पनि ५७ हजार नाघिसकेको छ । विश्वमा तेस्रो बढी संक्रमित रहेको मुलुक रुसमा ६ लाख ३३ हजार बढी संक्रमित रहेका छन् भने मृत्यु हुनेको संख्या केही कम रहेको छ । रुसमा हालसम्म ९ हजारभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ ।

मृत्यु दरका आधारमा बेलायत तेस्रो स्थानमा रहे पनि संक्रमण दर भने बेलायतमा घट्दो छ । बेलायतमा हालसम्म ३ लाख १२ हजार भन्दा बढी संक्रमित रहेका छन् भने मृत्यु हुनेको संख्या ४३ हजार ६ सयभन्दा बढी छ । पछिल्लो समय पेरु, चिली, मेक्सिको लगायतका मुलुकमा संक्रमण तीब्र गतिमा बढिरहेको छ । पछिल्लो ६ दिनमा मात्रै विश्वमा १० लाखभन्दा बढी नयाँ संक्रमित थपिएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

सेनाको संख्या २ लाख ५० हजार पुर्याउनुपर्छ

२०७७ असार १५, सोमबार ०१:५५
Spread the loveडा. युवराज संग्रौला । हामीले नेपालको विकासलाई अब सुत्रबद्ध गर्ने कुरालाई ध्यान दिनु पर्ने आएको छ । १. अमेरिकी गृहयुद्धमा लाखौं मानिस मरे । अर्थतन्त्र ध्वस्त भयो । जब युद्ध समाप्त भयो, उनीहरुले उत्पादनको अभियान चलाए । छोटो समयमा अमेरिका कटन उत्पादन त निकासी गर्ने एक नम्बर देश […]