• Mon. Nov 23rd, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

दैनिक १० हजार जनाको पीसीआर परीक्षण केही दिनभित्रः स्वास्थ्यमन्त्री

ByHT

Jun 30, 2020
Spread the love

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री भानुभक्त ढकालले कोरोना संक्रमण नियन्त्रयणकै स्थितिमा रहेको दाबी गरेका छन् । मंगलबार नेपाल रेडक्रस सोसाइटीले प्रदान गरेको स्वास्थ्य सामग्री बुझ्दै मन्त्री ढकालले अहिलेसम्म संक्रमण देखिएकामध्ये ९४ प्रतिशत विदेशबाट आएको व्यक्ति रहेका भन्दै कोरोना संक्रमण नियन्त्रयणकै स्थितिमा रहेको दाबी गरेका हुन् ।

मन्त्री ढकालले ६ प्रतिशत समुदायस्तरमा संक्रमण फेला परेको समेत बताए उनले असार १५ गतेबाटै १० हजार जनाको पीसीआर परीक्षण गर्ने भनेपछि मेशिन जडान भएको र परीक्षण भइरहेकाले केही दिनमा नै दैनिक १० हजार जनाको पीसीआर विधिबाट परीक्षण हुने जानकारी दिए ।

रेडक्रसले १ करोड ५७ लाख रुपैयाँ बराबरको मास्क, सेनिटाइजर लगायत कोरोना नियन्त्रणका लागि प्रयोग हुने सामग्री दुई चरणमा मन्त्रालयलाई हस्तान्तरण गरेको हो ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *