• Wed. Oct 28th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा कोरोनाबाट एक करोड चार लाख भन्दा बढी संक्रमित

ByHT

Jun 30, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरसका कारण १ करोड ४ लाख ९ हजार २ सय ३९ जना संक्रमित भएका छन् । विश्वका २ सय १५ मुलुकमा फैलिएको कोरोना भाइरसबाट ५ लाख ८ हजार ८४ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ५६ लाख ६४ हजार ४ सय ५३ जना उपचारपछि निको भएर घर फर्किएका छन् ।

४२ लाख ३६ हजार ६ सय ६२ जना विभिन्न अस्पतालमा उपचाररत छन् भने ५७ हजार ५ सय ३० जनाको अवस्था गम्भीर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ । यस्तै, सयुंक्त राज्य अमेरिकामा २६ लाख ८१ हजार ८ सय ११ जनामा सङ्क्रमण देखिएको छ भने १ लाख २८ हजार ७ सय ८३ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ११ लाख १७ हजार भन्दा बढी निको भएका छन् ।

यस्तै ब्राजिलमा १३ लाख ७० हजार ४ सय ८८ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ भने ५८ हजार भन्दाबढीको मृत्यु भएको छ । रसियामा कोरोना संक्रमितको संख्या ६ लाख ४१ हजार १ सय ५६ पुगेको छ । ९ हजार १ सय ६६ जना संक्रमितको मृत्यु भएको छ ।

यस्तै, छिमेकी मुलुक भारतमा ५ लाख ६७ हजार ५ सय ३६ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । अहिलेसम्म भारतमा १६ हजार ९ सय ४ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३ लाख ३५ हजार २ सय भन्दाबढी उपचारपछि निको भएका छन् । यस्तै, नेपालमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या २९ पुगेको छ । संक्रमितको संख्या १३ हजार नाघेको छ । संक्रमितमध्ये ३ हजार १ सय ३४ भन्दाबढी उपचारपछि निको भएर फर्किएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *