जापानमा बाढीले नर्सिङहोम बगाउँदा १४ जनाको मृत्यु

Spread the love

बाढीले जापानमा कम्तीमा १६ जनाको मृत्यु भएको छ । जापानको दक्षिण पश्चिमी क्षेत्रमा आएको बाढीले एउटा नर्सिङ होम नै बगाएको जापानी सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् । जापानी संचार संस्था एनएचकेका अनुसार जापानको कुमामोतो र कागोशिमा प्रिफेक्चरमा केही ठाउँमा बाढीले ठूलो संख्यामा घरहरु बगाएको छ ।

बाढीले नर्सिङ होम बगाउँदा त्यहाँ रहेका १४ जनाको मृत्यु भएको छ । बाढीपहिरोमा परि दर्जनौं बेपत्ता भएका छन् । दुई वटा प्रिफेक्चरका ७५ हजारभन्दा बढी व्यक्तिलाई उद्धार गर्नुपर्ने अवस्था रहेको जापानी अधिकारीहरुले चेतावनी दिएका छन् ।

प्रधानमन्त्री सिन्जो आबेले उद्धार र राहत कार्यमा जापान डिफेन्स फोर्सका करिब १० हजार सुरक्षाकर्मी खटिइसकेको बताएका छन् । कुमामोतोको कुमा नदीमा रहेको पुल बाढीले बगाएकाले उद्धारमा कठिनाइ भइरहेको छ । बाढी कारण करिब ८ हजार घरमा बत्ती नभएको पनि जापानी सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

कर्णाली प्रदेशमा थप ९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि

२०७७ असार २१, आईतवार १०:०२
Spread the loveकाठमाडौं । कर्णाली प्रदेशमा थप ९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । दैलेख, सुर्खेत लगायतका जिल्लामा गरी थप ९ जनामा कारोना संक्रमण पुष्टि भएको हो ।