अमेरिकाले अनलाइन कक्षा लिइरहेका विदेशी विद्यार्थीलाई फर्काउने

Spread the love

अमेरिकाले अनलाइन कक्षा लिइरहेका विदेशी विद्यार्थीलाई फर्काउने भएको छ । अमेरिकाको इमिग्रेसन एन्ड कस्टम इन्फोर्समेन्ट(आईसीई)ले अमेरिकामा हाल अनलाइन कक्षा लिइरहेका विदेशी विद्यार्थी स्वदेश फर्काउने बताएको हो ।

यो निर्णयसँगै अमेरिकामा अध्ययनरत हजारौं विद्यार्थी, विभिन्न तालिममा सहभागी हुन गएका विदेशी विद्यार्थीहरु प्रभावित हुने भएका छन् । कोरोना भाइरसको संक्रमण व्यापक रुपमा फैलिएसँगै अधिकांश अमेरिकी विश्वविद्यालय तथा शैक्षिक संस्थाहरुले अनलाइन कक्षा सुरु गरेका छन् । विश्वकै प्रतिष्ठित हार्वड विश्वविद्यालयले क्याम्पस परिसरमा रहेका विद्यार्थीलाई समेत अनलाइनमार्फत पढाइरहेको छ ।

तर अमेरिकाको पछिल्लो निर्णयले भने यसरी अनलाइनमार्फत पढिरहेका विदेशी विद्यार्थी स्वदेश फर्कन बाध्य हुने भएका छन् । आईसीईले सोमबार प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै यस शैक्षिक सत्रमा भर्ना भएर अनलाइन कोर्स गरिरहेका विद्यार्थीलाई भिसा जारी नगर्ने बताएको छ ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

नेकपाको विवाद समाधानमा चिनियाँ सक्रियता

२०७७ असार २३, मंगलवार ०५:०९
Spread the loveकाठमाडौं । सत्तारुढ नेकपाभित्र विवाद बढिरहेका बेला चिनियाँ राजदूत होउ यान्छीले राजनीतिक भेटवार्तालाई तीव्र बनाएकी छन् । आइतबार वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाललसँग भेट गरेकी यान्छीले मंगलबार बिहान नेकपाका वरिष्ठ नेता झलनाथ खनालसँग भेटवार्ता गरेकी हुन् । खनाललाई भेट्न राजदूत यान्छी डल्लुस्थित निवासमा पुगेकी थिइन्। नेकपा भित्र विवाद बढ्दै […]