विदेशबाट फर्किने नागरिकले सात दिन अनिवार्य क्वारेन्टिनमा बस्नुपर्ने

Spread the love

काठमाडौं । सरकारले कोरोना महामारीका कारण विदेशमा अलपत्र नेपालीलाई स्वदेश ल्याउने भएको  छ । बिहीबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले स्वदेश आउन चाहने नेपालीलाई ल्याउने व्यवस्था गर्ने निर्णय गरेको हो ।

स्वदेश आउन चाहने नेपालीका लागि उडानको व्यवस्था गरिने तर नेपाल आएपछि भने उनीहरुले सात दिन क्वारेन्टिनमा बस्नुपर्नेछ । विदेशबाट आउनेहरुले आफ्नै खर्चमा क्वारेन्टिन बस्नुपर्नेछ । त्यसैगरी  नेपालबाट विदेश जान समेत दिइने भएको छ । त्यो देशको अवस्था हेरेर जान चाहनेलाई नरोक्ने निर्णय बैठकले गरेको छ ।

त्यस्तै स्थलगत नाकाबाट आउनेहरुले पनि क्वारेन्टिनमा अनिवार्य बस्नुपर्ने छ । उनीहरुले पनि आफ्नै खर्चमा सात दिन क्वारेन्टिनमा बस्नुपर्नेछ । तर, पैसा तिर्न नसक्नेले भने सरकारले व्यवस्था गरेको ठाउँमा क्वारेन्टिनमा बस्नुपर्नेछ । बैठकले अहिले जारी गरिएको निषेधाज्ञालाई थप प्रभावकारी बनाउने निर्णय पनि गरेको छ ।

काठमाडौं उपत्यकामा ६ देखि १० हजार आइसोलेसन बेड निर्माण गर्ने पनि बैठकले निर्णय गरेको छ । निजी, सामुदायिक, सरकारी लगायत सबै अस्पतालमा आइसोलेसनको व्यवस्था गर्ने बैठकले निर्णय गरेको हो ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

हिन्दू महिलाहरुले आज हरितालिका तीज मनाउँदै

२०७७ भाद्र ४, बिहीबार १७:०८
Spread the loveकाठमाडौं । शास्त्रीय रुपमा महिला, पुरुष दुवैले हरितालिका (तीज) को व्रत गर्नुपर्ने भएपनि सामाजिक चर्चा भने महिलाले श्रीमान्को दीर्घायुको कामनाका लागि गर्ने बुझाइ छ । व्रत गर्ने पुरुषले विधुर हुनु नपर्ने, नारीले अटल सौभाग्य र अविवाहित केटा केटीले गुण सम्पन्न वर वा वधु पाउने शास्त्रीय मत रहेको धर्मशास्त्रविद् […]

समाचार छुट्याे की?