• Sun. Nov 29th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ७ लाख ९० हजार नाघ्यो

ByHT

Aug 20, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ७ लाख ९० हजार नाघेको छ । गत डिसेम्बर अन्तिमबाट चिनको वुहानबाट फैलिएको संक्रमणबाट विश्वका २ सय १६ देशका २ करोड २५ लाख ५९ हजार १ सय भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् । यस्तै, संक्रमितमध्ये ७ लाख ९० हजार बढीको मृत्यु भएको छ।

यस्तै, १ करोड ५२ लाख ९१ हजार ७ सय भन्दाबढीको उपचारपछि निको भएर घर फर्किएका छन् । संक्रमितमध्ये ६४ लाख ७७ हजार ३ सय बढीको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ भने ६१ हजार ९ सय बढीको अवस्था गम्भिर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

कोरोनाको संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ५६ लाख ९९ हजार ८ सय नाघेको छ । कोरोनाका कारण १ लाख ७६ हजार ३ सयबढीको मृत्यु भएका छन् भने ३० लाख ६२ हजार ९ सय भन्दा बढी निको भएका छन् ।

यस्तै, ब्राजिलमा ३४ लाख ६० हजार ४ सय भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ११ हजार १ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये २६ लाख १५ हजार २ सय भन्दाबढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *