• Tue. Oct 27th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

कोरोना भाइरस नियन्त्रणका लागि लगाइएको प्रतिबन्धका विरुद्ध बर्लिनमा प्रदर्शन

ByHT

Aug 30, 2020
Spread the love

जर्मनीको बर्लिनमा कोरोना भाइरस नियन्त्रणका लागि सरकारले लगाइएको प्रतिबन्धका विरुद्ध प्रदर्शन भएको छ । सरकारले अव्यवहारिक प्रतिबन्ध कायमै गरेको भन्दै राजधानी बर्लिनमा दुई समूहले आयोजना गरेको प्रदर्शनमा ६८ हजारभन्दा बढी मानिस सहभागी भएका बीबीसीले जनाएको छ ।

प्रदर्शनकारीलाई प्रहरीले लकडाउनको नियम उल्लङ्घन नगर्न आग्रह गरे पनि प्रदर्शनकारीले प्रहरीमाथि नै ढुङ्गा प्रहार गरेका थिए । प्रहरी र प्रदर्शनकारीबीच झडपसमेत भएको थियो । प्रदर्शनमा सहभागी झण्डै २ सय भन्दाबढीलाई पक्राउ गरी हिरासतमा राखिएको छ । विरोध प्रदर्शनमा भएका झडपमा केही प्रहरी घाइते पनि भएको जर्मनका स्थानिय संचार माध्यमले जनाएको छ ।

पछिल्लो केही समय यता जर्मनी मात्रै नभएर युरोपका अरु शहरहरुमा पनि कोरोना भाइरसविरुद्ध प्रदर्शन भएको छ । लण्डन, पेरिस, भियना, ज्युरिचसहितका शहरमा कोरोना भाइरसको संक्रमण नियन्त्रणका लागि लागु गरिएको प्रतिबन्धध विरुद्ध प्रदर्शन भएको हो ।
जर्मनमा अप्रिल महिनाबाट सामाजिक दूरी कायम गर्नुपर्ने नियम लागू गरिएको भएपनि पछिल्ला दिनमा संक्रमण बढ्दै गएपछि कडा नियम लागू भएको हो ।

जर्मन चान्सलर एञ्जेला मर्केलले सार्वजनिक ठाउँमा मास्क नलगाउनेलाई ५० पाउन्ड जरिवानाको घोषणा गरेकी छिन् ।
जर्मनीमा हालसम्म २ लाख ४२ हजार ८ सय २५ जना कोरोना संक्रमित भएका छन् भने ९ हजार ३ सय ६३ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये २ लाख १७ हजार ४ सय भन्दाबढी उपचारपछि निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *