• Thu. Nov 26th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

खोपलाई अनुमति दिन हतार नगरौंः डब्ल्यूएचओ

ByHT

Sep 1, 2020
Spread the love

विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ) ले कोरोना भाइरसविरुद्धको खोपलाई अनुमति दिने प्रक्रियामा हतार गर्न नहुने बताएको छ । विभिन्न देशले विभिन्न चरणमा खोपको परीक्षण गरिरहेका बेला डब्ल्यूएचओले सबैलाई सचेत गराएको हो ।

डब्ल्यूएचओका मुख्य वैज्ञानिक सौम्या स्वामीनाथनले सञ्चारकर्मीहरुसँग खोपलाई अनुमति दिने प्रक्रियालाई गम्भीरतापूर्वक लिन जरुरी रहेको बताए । सबै देशले परीक्षण पूरा नभए पनि औषधिलाई मन्जुरी दिने अधिकार राख्ने तर यो विषय हल्का खालको काम नभएको उनले बताए ।

हाल ३३ भ्याक्सिनको क्लिनिकल ट्रायल चलिरहेको र १४३ खोप अझै पनि प्रि–क्लिनिकल इभोलुसनको चरणमा रहेको डब्ल्यूएचओको भनाइ छ । यसैगरी डब्ल्यूएचओले पर्याप्त तयारी विना लकडाउन नहटाउन देशहरुलाई चेतावनी दिएको छ ।

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *