चौध सय वर्ष पुरानो परम्परा कायम राख्न सरकारलाई राप्रपा अध्यक्ष राणाको आग्रह

Spread the love

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) का अध्यक्ष पशुपति शमशेर राणाले सरकारले समयमै निकास नदिँदा रातो मछिन्द्रनाथको रथ तान्ने क्रममा दुःखद घटना घटेको बताएका छन् ।

मछिन्द्रनाथको जात्रा मान्ने विषयमा स्थानीय जनता, गुठियारहरू सरकारसँग पाँच महिना यता संवादमा रहे पनि सरकारले वास्ता नगरेको अध्यक्ष राणाको भनाइ छ ।

सँस्कृति, सम्पदा, धर्म नेपाली हुनुको आधारशीला हो भन्दै स्थानीय र गुठियारलाई विश्वासमा लिएर चौध सय वर्ष पुरानो परम्परा कायम राख्न सरकारलाई राणाले आह्वान गरेका छन । झडपको क्रममा हिरासतमा लिइएका युवाहरूको अविलम्ब रिहाईको पनि माग गरेका छन् ।

‘रातो मछिन्द्रनाथको रथ तान्ने विषयमा स्थानीयहरू सरकारसँग पाँच महिनादेखि वार्तामा छन् । सरकारले समयमै निकास नदिँदा चौधसय वर्ष लामो परम्परा मान्ने क्रममा हिजो दुःखद घटना घट्यो । कर्फ्यू त्यसैको बाध्यात्मक उपज हो, स्थायी समाधान होइन । रथ बनिसकेपछि जात्रा रोक्नु भएन,’ राणाले शुक्रबार ट्वीट गर्दै भने ।

‘सँस्कृति, सम्पदा, धर्म नेपाली हुनुको आधारशीला हो । यही सत्य मनन् गरेर समाधान दिन जनताद्वारा जनताको सरकारलाई आह्वान गर्दछु । स्थानीय र गुठियारलाई विश्वासमा लिनु बुद्धिमानी हुने अवगत गराउदछु,’ उनले भने ।

‘झडपको क्रममा हिरासतमा लिइएका युवाहरूको अविलम्ब रिहाईको माग गर्दछु,’ अध्यक्ष राणाले सरकारको ध्यानाकर्षण गर्दै भने ।

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

विश्व बैंकद्वारा नेपाललाई एक अर्ब २७ करोड अनुदान सहयोग

२०७७ भाद्र १९, शुक्रबार १३:५१
Spread the loveकाठमाडौं । विश्व बैंकले नेपालमा सिकाइको स्तर सुधार्न एक अर्ब २७ करोड (एक करोड २५ लाख अमेरिकी डलर) बराबरको अनुदान सहयोग उपलब्ध गराएको छ । अर्थ मन्त्रालयमा शुक्राबर आयोजित एक कार्यक्रममा अनुदान सहयोगसम्बन्धी सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर भएको छ । द्विपक्षीय सम्झौतामा मन्त्रालयका सहसचिव श्रीकृष्ण नेपाल र माल्दिभ्स, नेपाल र […]