• Wed. Oct 21st, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

कोभिड–१९ विरूद्धको खोप उत्पादनका लागि सहकार्य गर्ने इरान र रसियाबीच सहमति

ByHT

Sep 6, 2020
Spread the love

इरान र रसियाबीच तेहरानमा कोभिड–१९ विरूद्धको खोप उत्पादन गर्न सहकार्य गर्ने सहमति भएको छ । मस्कोका लागि इरानका राजदूत काजेम जलालीलाई उदृत गरी इरानको अर्ध–सरकारी समाचार संस्थाले इरान र रसियाबीच खोप उत्पादन गर्न सहकार्य गर्ने सहमति भएको जनाएको छ ।

‘फार्स न्यूज एजेन्सी’ का अनुसार उक्त सहमति रूसी प्रत्यक्ष लगानी कोष (आरडीआईएफ) का कार्यकारी प्रमुख किरील दिमित्रिभ र राजदूत जलालीबीच भएको भिडियो बैठकमा भएको बताइएको छ । सो अवसरमा इरानी राजदूतले ‘कोभिड–१९ को खोप पत्ता लगाउन सफल भएको भन्दै रूसलाई वधाई दिएका थिए ।

जलालीले दुवै देशबीच थप स्वास्थ्य र चिकित्सा सहयोगको लागि रूससँग आग्रह गरेका छन् । दिमित्रीभले दुई देशबीच कोभिड–१९ विरूद्धको खोपको ठूलो उत्पादनको लागि तयार रहेकोमा रूसी पक्ष खुशी बनेको बताए । रसियाका स्वास्थ्य अधिकारीहरूले हालै कोभिड–१९ खोपको उत्पादन गर्ने घोषणा गरेका थिए ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *