• Wed. Dec 2nd, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा कोरोना संक्रमितको संख्या दुई करोड ९१ लाख नाघ्यो

ByHT

Sep 14, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या २ करोड ९१ लाख नाघेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा २ लाख ४३ हजारभन्दा बढीमा संक्रमण पुष्टि भएसँगै संक्रमित संख्या २ करोड ९१ लाख ८१ हजार ८ सय नाघेको छ । यस्तै, एकैदिन २ लाख २० हजार ६४० कोरोना संक्रमणमुक्त भएका छन् । हालसम्म कोरोनाबाट निको हुनेको संख्या २ करोड १० लाख २६ हजार ७९० पुगेको छ । निको हुनेको यो संख्या कुल संक्रमितको ७२ प्रतिशत हो ।

यस्तै, एकै दिन थप ३ हजार ९०५ को मृत्यु भएसंगै कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या ९ लाख २८ हजार २७६ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ७२ लाख २६ हजार ८ सय बढीको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ भने ६० हजार ४ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

विश्वका २१६ देशमा फैलिएको कोरोना संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिका भएको छ । अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ६७ लाख ९ हजार ४ सय नाघेको छ । कोरोनाका कारण १ लाख ९८ हजार ५ सय बढीको मृत्यु भएको छ भने ३९ लाख ७४ हजार ९ सय मानिस निको भएका छन् ।

यस्तै, भारतमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४८ लाख ४५ हजार नाघेको छ । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ७९ हजार ७५४ पुगेको छ भने ३७ लाख ७७ हजार भन्दाबढी संक्रमणमुक्त भएका छन् । ब्राजिलमा ४३ लाख ३० हजार ४ सय मानिस संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ३१ हजार ६ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३५ लाख ७३ हजार ९ सय भन्दाबढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *