विश्वमा कोरोना संक्रमितको संख्या दुई करोड ९१ लाख नाघ्यो

Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या २ करोड ९१ लाख नाघेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा २ लाख ४३ हजारभन्दा बढीमा संक्रमण पुष्टि भएसँगै संक्रमित संख्या २ करोड ९१ लाख ८१ हजार ८ सय नाघेको छ । यस्तै, एकैदिन २ लाख २० हजार ६४० कोरोना संक्रमणमुक्त भएका छन् । हालसम्म कोरोनाबाट निको हुनेको संख्या २ करोड १० लाख २६ हजार ७९० पुगेको छ । निको हुनेको यो संख्या कुल संक्रमितको ७२ प्रतिशत हो ।

यस्तै, एकै दिन थप ३ हजार ९०५ को मृत्यु भएसंगै कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या ९ लाख २८ हजार २७६ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ७२ लाख २६ हजार ८ सय बढीको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ भने ६० हजार ४ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

विश्वका २१६ देशमा फैलिएको कोरोना संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिका भएको छ । अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ६७ लाख ९ हजार ४ सय नाघेको छ । कोरोनाका कारण १ लाख ९८ हजार ५ सय बढीको मृत्यु भएको छ भने ३९ लाख ७४ हजार ९ सय मानिस निको भएका छन् ।

यस्तै, भारतमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४८ लाख ४५ हजार नाघेको छ । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ७९ हजार ७५४ पुगेको छ भने ३७ लाख ७७ हजार भन्दाबढी संक्रमणमुक्त भएका छन् । ब्राजिलमा ४३ लाख ३० हजार ४ सय मानिस संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ३१ हजार ६ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३५ लाख ७३ हजार ९ सय भन्दाबढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

चितवनमा कोरोना सङ्क्रमित वृद्धाको मृत्यु

२०७७ भाद्र २९, सोमबार ०३:००
Spread the loveचितवन । चितवन मेडिकल कलेजमा उपचारका क्रममा एक कोरोना सङ्क्रमितको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा गैँडाकोट नगरपालिका–९ बस्ने ६२ वर्षीया वृद्धा रहेको अस्पतालले जनाएको छ । ज्वरो, खोकी र श्वासप्रश्वासमा समस्या आई भदौ १५ गते अस्पतालमा भर्ना भएकी उनमा १७ गते कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको थियो । […]