• Thu. Oct 22nd, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा दुई करोड ९७ लाख भन्दा बढीलाई कोरोना संक्रमण

ByHT

Sep 16, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या २ करोड ९७ लाख नाघेको छ । २ सय १६ देशमा फैलिएको कोरोना भाईरस संक्रमितको संख्या विश्वमा २ करोड ९७ लाख २४ हजार नाघेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ । हालसम्म २ करोड १५ लाख ३९ हजार भन्दाबढी कोरोनाबाट निको भएका छन् ।

यस्तै, कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या ९ लाख ३९ हजार १ स ८१ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ७२ लाख ४६ हजार ५ सय बढीको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ भने ६० हजार ८ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको छ ।

कोरोना संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी अमेरिका प्रभावित भएको छ । अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ६७ लाख ८८ हजार १ सय नाघेको छ । कोरोनाका कारण २ लाख भन्दा बढीको मृत्यु भएको छ भने ४० लाख ६८ हजार भन्दाबढी मानिस निको भएका छन् ।

यस्तै, भारतमा कोरोना संक्रमितको संख्या ५० लाख १८ हजार नाघेको छ । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ८२ हजार ९१ पुगेको छ भने ३९ लाख ३९ हजार भन्दाबढी संक्रमणमुक्त भएका छन् । ब्राजिलमा ४३ लाख ८४ हजार २ सय मानिस संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ३३ हजार २ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३६ लाख ७१ हजार भन्दाबढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *