• Thu. Nov 26th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा कोरोना संक्रमितको संख्या ३ करोड ६ लाख नाघ्यो

ByHT

Sep 19, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या ३ करोड ६ लाख नाघेको छ । २ सय १६ देशमा फैलिएको कोरोना भाईरस संक्रमितको संख्या विश्वमा ३ करोड ६ लाख ९३ हजार ४ सय ९७ पुगेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

हालसम्म २ करोड २३ लाख ३४ हजार ६ सय ३० जना कोरोनाबाट निको भएका छन् । यस्तै, कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या ९ लाख ५६ हजार ४ सय २३ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ७४ लाख २ हजार ४ सय बढीको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ भने ६१ हजार ४ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको छ ।

कोरोना संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ६९ लाख २५ हजार ९ सय ४१ पुगेको छ । कोरोनाका कारण २ लाख ३ हजार भन्दा बढीको मृत्यु भएको छ भने ४१ लाख ९१ हजार ८ सय भन्दाबढी मानिस निको भएका छन् ।

यस्तै, भारतमा कोरोना संक्रमितको संख्या ५३ लाख ५ हजार ४ सय ७५ पसगेको छ । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ८५ हजार ६२५ पुगेको छ भने ४२ लाख ५ हजार भन्दाबढी संक्रमणमुक्त भएका छन् । ब्राजिलमा ४४ लाख ९७ हजार ४ सय ३४ मानिस संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ३५ हजार ८ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३७ लाख ८९ हजार भन्दाबढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *