विश्वमा तीन करोड ९ लाख ८३ हजारलाई कोरोना संक्रमण

Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस सङ्क्रमितमध्ये २ करोड २५ लाख भन्दाबढी उपचार पछि निको भएर घर फर्किएका छन् ।

विश्वका २ सय १६ देशमा फैलिएको कोरोना सङ्क्रमितमध्ये २ करोड २५ लाख ८३ हजार ३ सय भन्दाबढी उपचार पछि निको भएर घर फर्किएका हुन् । एकैदिन २ लाख ४१ हजार १२१ मानिस कोरोना संक्रमणमुक्त भएका छन् । निको हुनेको यो संख्या कुल संक्रमितको ७१ प्रतिशत हो ।

चिनको वुहानमा गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा देखिएको भाईरसबाट हाल विश्वका ३ करोड ९ लाख ८३ हजार ९ सय भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा २ लाख ९० हजार ३ सय भन्दा बढीमा संक्रमण पुष्टि भएको छ भने ५ हजार १३३ जनाको मृत्यु भएको छ । कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या ९ लाख ६१ हजार ४ सय पुगेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ।

संक्रमितमध्ये ७४ लाख ३९ हजार २ सयभन्दाबढी विभिन्न अस्पतालमा उपचाररत छन् भने ६१ हजार ३ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको छ । यस्तै, कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा ६९ लाख ६७ हजार ४ सय भन्दाबढी सङ्क्रमित भएका छन् । संक्रमितमध्ये ४२ लाख २३ हजार ६ सय भन्दाबढी निको भएका छन् भने २ लाख ३ हजारको ज्यान गएको छ ।

यसैगरी छिमेकी मुलुक भारतमा पछिल्लो २४ घण्टामा ९२ हजारभन्दा बढीमा संक्रमण पुष्टि भएसँगै संक्रमितको संख्या संक्रमितको संख्या ५३ लाख ९८ हजार २३० पुगेको छ । संक्रमितमध्ये अहिलेसम्म ४२ लाख ९९ हजार ७२४ जना संक्रमणमुक्त भएका छन् भने १० लाख ११ हजार ७३२ जनाको उपचार भइरहेको छ । कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ८६ हजार ७७४ रहेको छ ।

ब्राजिलमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेको संख्या ४५ लाख २८ हजार ३ सय ४७ पुगेको छ भने १ लाख ३५ हजार ५ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३८ लाख २० हजार भन्दा बढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

रुसमा पहिलो नेपाली डा. महेश श्रेष्ठले लिए कोरोनाविरुद्धको खोप

२०७७ आश्विन ४, आईतवार ०३:१८
Spread the loveरुसमा बस्ने एक नेपालीले कोभिड १९ बिरुद्धको खोप लिएका छन् । गैर आवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) का उपाध्यक्ष बद्री केसीका अनुसार मस्कोमा कार्यरत ६१ वर्षीय डा. महेश श्रेष्ठले शनिबार कोराना भाइरसबिरुद्धको खोप लिएका हुन् । नेपालको सल्यान पुर्खौली घर भएका श्रेष्ठको नाम रसियन सरकारद्धारा अनलाइनमा लक्की ड्र मार्फत […]