• Mon. Nov 23rd, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

कोरोना संक्रमणबाट विश्वमा १० लाख ६० हजार भन्दा बढीको मृत्यु

ByHT

Oct 8, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस सङ्क्रमितमध्ये २ करोड ७४ लाख ८ हजार भन्दाबढी उपचार पछि निको भएर घर फर्किएका छन् । चीनको वुहानमा गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा देखिएको भाइरसबाट हाल विश्वका ३ करोड ६३ लाख ९१ हजार भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् ।

यस्तै, कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख ६० हजार ४ सय ४३ पुगेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ । संक्रमितमध्ये ७९ लाख २२ हजार भन्दाबढी विभिन्न अस्पतालमा उपचाररत छन् भने ६७ हजार ४ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको छ । यस्तै, कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा ७७ लाख ७६ हजार २ सय भन्दाबढी सङ्क्रमित भएका छन् ।

संक्रमितमध्ये ४९ लाख ८३ हजार ३ सय भन्दाबढी निको भएका छन् भने २ लाख १६ हजार ७ सय बढीको ज्यान गएको छ । यसैगरी छिमेकी मुलुक भारतमा संक्रमितको संख्या ६८ लाख ३२ हजार ९ सय ८८ पुगेको छ ।

संक्रमितमध्ये अहिलेसम्म ५८ लाख २४ हजार ४६२ जना संक्रमणमुक्त भएका छन् भने १ लाख ५ हजार ५५४ जनाको मृत्यु भएको छ । ब्राजिलमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेको संख्या ५० लाख २ हजार ३५७ पुगेको छ भने १ लाख ४८ हजार ३०४ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ४३ लाख ९१ हजार भन्दा बढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *