• Fri. Oct 30th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा एकैदिन दुई लाख ३३ हजार मानिस कोरोना संक्रमण मुक्त

ByHT

Oct 12, 2020
Spread the love

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख ८१ हजार ४ सय १९ पुगेको छ । विश्वका कोरोना सङ्क्रमितमध्ये २ करोड ८३ लाख ४७ हजार २ सय भन्दाबढी संक्रमणमुक्त भएका छन् ।

चीनको वुहानमा गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा देखिएको भाइरसबाट हाल विश्वका ३ करोड ७७ लाख ४० हजार ७ सय भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा २ लाख ७७ हजार ३२९ जना संक्रमित भएका छन् भने ३ हजार ८६८ जनाको मृत्यु भएको छ । त्यस्तै, २ लाख ३३ हजार ८२२ जना संक्रमण मुक्त भएका छन् ।

हाल विश्वमा ८३ लाख १२ हजार भन्दा धेरै सक्रिय संक्रमित रहेको छ भने ६८ हजार ७ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेकोे वल्डोमिटरमा उल्लेख छ । कोरोनाको संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ७९ लाख ९१ हजार ९ सय ९८ पुगेको छ । यस्तै, २ लाख १९ हजार ६ सय बढीको मृत्यु भएको छ भने ५१ लाख २८ हजार भन्दाबढी निको भएका छन् ।

छिमेकी मुलुक भारतमा ७१ लाख १९ हजार भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख ९ हजार १ सय ८४ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ६१ लाख ४६ हजार ४ सय भन्दा धेरै निको भएका छन् । ब्राजिलमा ५० लाख ९४ हजार भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ५० हजार ५ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ४४ लाख ७० हजार भन्दाबढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *