• Wed. Dec 2nd, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

आफू रोग प्रतिरोधी भएको ट्रम्पको दाबी

ByHT

Oct 13, 2020
Spread the love

दुई साताभन्दा कम समय अगाडि कोरोनाभाइरसबाट सङ्क्रमित भएका अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले त्यसयता पहिलो निर्वाचन र्याली सम्बोधन गरेका छन् । निकै फूर्तीका साथ सम्बोधन गर्दै उनले फ्लोरिडामा उपस्थित भिडलाई आफू उत्तम स्वास्थ्य अवस्थामा रहेको अनि ’रोग प्रतिरोधी’ बनेको बताए ।

उनले प्रतिस्पर्धी जो बाइडनलाई कट्टर समाजवादीहरूको कठपुतली भएको आरोप लगाए तथा सञ्चारमाध्यमलाई पनि पक्षपाती भएको बताए । स्यान्डफोर्ड नगरस्थित उक्त र्याली स्थलमा सामाजिक दूरी कायम गरिएको पाइएको छैन अनि कैयन् मानिसहरू विनामास्क उपस्थित छन् । आगामी चार दिनमा निर्वाचनका बेला कडा टक्कर हुने ठानिएका चारवटा राज्यमा उनले भ्रमण गर्नेछन् ।

सम्वाददाताहरूका अनुसार नोभेम्बर ३ को चुनाव जित्नका निम्ति फ्लोरिडामा विजयी हुन ट्रम्पको निम्ति अत्यावश्यक छ । उनका प्रतिस्पर्धी जो बाइडन भने ओहायो राज्यको भ्रमणमा छन् । मत सर्वेक्षणहरूमा राष्ट्रियस्तरमा बाइडन ट्रम्पभन्दा १० अङ्कले अगाडि रहेको देखिन्छ । तर केही कडा टक्कर हुने राज्यहरूमा उनको अग्रता थोरै छ ।

उदाहरणका लागि फ्लोरिडा जहाँ बाइडन केवल ३.७ अङ्कले मात्र अगाडि रहेको विभिन्न मत सर्वेक्षणको औसत निकालेको संस्था रियल क्लेअर पोलिटिक्सले जनाएको छ । राष्ट्रपति ट्रम्पलाई ११ दिन अगाडि कोभिडका लक्षण देखा परेका थिए। एकदिनपछि उनलाई वाल्टर रिड मेडिकल सेन्टरमा भर्ना गरिएको थियो । तर आइतवार उनका निजी चिकित्सकले अब उनी अरू मानिसका निम्ति सङ्क्रामक नरहेको बताएका थिए ।

नोमिया इकबाल भन्छिन् ट्रम्पले आफ्नो ठूला र्याली सुरु गर्न यहाँबाट चाहेकोमा कुनै आश्चर्य छैन । जीवनभरि न्यूयोर्कका बासिन्दा रहेका ट्रम्पले गत वर्ष सेप्टेम्बरमा आफूलाई फ्लोरिडाका पनि बासिन्दा बनाएका थिए । फ्लोरिडामा हुने उनको र्याली तथा त्यसपछि पेनसिल्भानिया, आयोवा र नर्थ क्यारोलाइनामा हुने कार्यक्रमहरूमाथि विशेष नजर राखिएका छन् ।

त्यहाँ उनले खासगरि कोरोनाभाइरसबाट बच्ने सावधानीबारे के बोल्छन् र उनको त्यसविषयप्रति धारणा बदलिएका छन् कि छैनन् भनेर विचार गरिनेछ । आलोचकहरूले उनले मानिसहरूलाई मास्क तथा सामाजिक दूरीजस्ता सुरक्षात्मक उपायबारे प्रोत्साहन नगरेको बताएका छन् । बाइडनले भने राष्ट्रपतिको व्यवहारको आलोचना गरेका छन् ।

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *