• Sun. Nov 29th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

विश्वमा चार करोड भन्दा बढी मानिसलाई कोरोना संक्रमण

ByHT

Oct 19, 2020
Spread the love

गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा चीनको वुहानमा देखिएको कोरोना भाइरसबाट हाल विश्वका ४ करोड भन्दाबढी मानिस संक्रमित भएका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा ३ लाख २४ हजारभन्दा बढी संक्रमित थपिएसंगै संक्रमितको संख्या ४ करोड २ लाख ७८ हजार १६९ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये अहिलेसम्म ३ करोड १ लाख १२ हजार १७१ जना निको भएका छन् ।

एकै दिन थप ३ हजार ९७१ जनाको मृत्यु भएसंगै कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या ११ लाख १८ हजार ३ सय २० पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ९० लाख ४७ हजार ६ सय भन्दाबढी विभिन्न अस्पतालमा उपचाररत छन् भने ७१ हजार ९ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित संयुक्त राज्य अमेरिकामा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या ८३ लाख ८७ हजार सात सय ९९ पुगेको छ । अमेरिकामा कोरोनाबाट दुई लाख २४ हजार सात सय ३० जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन् भने ५४ लाख ५७ हजार ६ सय ८४ जना कोरोनामुक्त भएका छन् ।

त्यसैगरी छिकेकी मुलुक भारतमा ७५ लाख ४८ हजार भन्दा बढीमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ भने ६६ लाख ५९ हजार ८ सय भन्दा बढी निको भएका छन् । भारतमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या एक लाख १४ हजार ६ सय ४२ पुगेको छ ।

ब्राजिलमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेको संख्या ५२ लाख ३५ हजार ३४४ पुगेको छ भने १ लाख ५३ हजार ९०५ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ४६ लाख ५० हजार भन्दा बढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *