विश्वमा चार करोड भन्दा बढी मानिसलाई कोरोना संक्रमण

Spread the love

गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा चीनको वुहानमा देखिएको कोरोना भाइरसबाट हाल विश्वका ४ करोड भन्दाबढी मानिस संक्रमित भएका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा ३ लाख २४ हजारभन्दा बढी संक्रमित थपिएसंगै संक्रमितको संख्या ४ करोड २ लाख ७८ हजार १६९ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये अहिलेसम्म ३ करोड १ लाख १२ हजार १७१ जना निको भएका छन् ।

एकै दिन थप ३ हजार ९७१ जनाको मृत्यु भएसंगै कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या ११ लाख १८ हजार ३ सय २० पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ९० लाख ४७ हजार ६ सय भन्दाबढी विभिन्न अस्पतालमा उपचाररत छन् भने ७१ हजार ९ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित संयुक्त राज्य अमेरिकामा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या ८३ लाख ८७ हजार सात सय ९९ पुगेको छ । अमेरिकामा कोरोनाबाट दुई लाख २४ हजार सात सय ३० जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन् भने ५४ लाख ५७ हजार ६ सय ८४ जना कोरोनामुक्त भएका छन् ।

त्यसैगरी छिकेकी मुलुक भारतमा ७५ लाख ४८ हजार भन्दा बढीमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ भने ६६ लाख ५९ हजार ८ सय भन्दा बढी निको भएका छन् । भारतमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या एक लाख १४ हजार ६ सय ४२ पुगेको छ ।

ब्राजिलमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेको संख्या ५२ लाख ३५ हजार ३४४ पुगेको छ भने १ लाख ५३ हजार ९०५ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ४६ लाख ५० हजार भन्दा बढी निको भएका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

शिरछेदन गरी हत्या गरिएका शिक्षकको समर्थनमा पेरिसमा प्रदर्शन

२०७७ कार्तिक ३, सोमबार ०२:५०
Spread the loveएकजना इस्लामिक अतिवादीबाट मारिएका शिक्षक स्यामुअल पटीको समर्थनमा फ्रान्सभरि हजारौँ मानिसहरू जुलुसहरूमा सहभागी भएका छन् । आफ्ना विद्यार्थीहरूलाई पैगम्बर मोहमदको कार्टुन देखाएको भन्दै शुक्रवार एकजना चेचेन युवाले पटीको शिरछेद गरेर हत्या गरेका थिए । पेरिसमा मानिसहरूले फ्रेन्च भाषामा ’म शिक्षक हुँ’ लेखिएका प्लेकार्ड बोकेका थिए । प्रधानमन्त्री जँ […]