विश्व चर्चित फुटबलर म्याराडोनाको निधन

Spread the love

चर्चित फुटबलर डिएगो म्याराडोनाको निधन भएको छ । उनको ६० बर्षको उमेरमा हृदयघाटबाट निधन भएको हो । पछिल्लो पटक उनको मस्तिस्कको शल्यक्रिया भएको थियो । दुई साता अघिमात्र शल्यक्रिया गरिएको म्याराडोनाको अचानक निधन भएको हो । फुटबलको इतिहासका महान् खेलाडीको सूचीमा रहेका म्याराडोनाको चर्चा जहिले पनि हुने गरेको थियो ।

खेलाडी जीवनमा खेलका कारण चर्चामा रहेका म्याराडोना सन्यासपछि उनको बानीका कारण चर्चामा रहे । आफ्नै छोरी भन्दा कान्छी केटीलाई प्रेमीका बनाएको कुरा होस् या अत्याधिक लागूऔषध र मादकपदार्थको सेवन गरेर होस् यी सबै चर्चामा रहे । तर अत्याधिक लागूऔषधको प्रयोगका कारण उनी बारम्बार अस्वस्थ हुँदै उपचार गर्नुपरेको थियो ।

सन् १९८६ को विश्वकप अर्जेन्टिनालाई दिलाएका म्याराडोनाले सोही विश्वकपमा इंग्ल्याण्डविरुद्ध गरेको त्यो गोल जहिले पनि चर्चामा रहेको छ । त्यो विश्वकप पछि उनले ह्याण्ड अफ गडको उपनाम पाएका थिए ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

बिरामी बोकेको भ्यान त्रिशूली नदीमा खस्दा तीनजना बेपत्ता

२०७७ मंसिर १०, बुधबार १७:३१
Spread the loveचितवन । प्युठानबाट बिरामी बोकेर काठमाडौँ गइरहेको पिकअप भ्यान त्रिशूलीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन् । साथै एक जना घाइते भएका छन् । इलाका प्रहरी कार्यालय मुग्लिनका अनुसार इच्छाकामना गाउँपालिका–४ नाग्दी खोलाबाट लु१च ९७३१ नम्बरको गाडी आज बिहान ५ः३० बजे सडकबाट करिब ६० मिटर तल त्रिशूलीमा खसेको […]