कोभिड-१९ को महामारीबीच पनि सन् २०२० मा हवाई दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या बढी

Spread the love

सन् २०२० मा कोरोनाभाइरस महामारीका कारण हवाई यात्रामा कमी आएपनि दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या बढेको छ । डेनमार्कको उड्डयन परामर्शदाता कम्पनी टु ७० का अनुसार सन् २०२० मा २९९ जना व्यक्ति व्यावसायिक हवाई दुर्घटनामा मारिएका थिए जुन सन् २०१९ को २५७ भन्दा बढी हो ।

गत वर्ष विश्वभर हवाई उडान ४२ प्रतिशतले घटेको फ्लाइटराडार २४ ले जनाएको छ । टु ७० का अनुसार मृत्यु हुनेको सङ्ख्यामा ठूला व्यावसायिक उडानहरूको दुर्घटना रहेका छन् । सो सङ्ख्यामा इरानी सेनाले खसालेको युक्रेनको जहाजमा भएको मृत्यु पनि समावेश छ । सो दुर्घटनामा १७६ जना मारिएका थिए र इरानले ती प्रत्येकको परिवारलाई १ लाख ५० हजार डलर क्षतिपूर्ति दिने बताएको छ ।

अर्को ठूलो दुर्घटना पाकिस्तानी वायुसेवाको कराँचीमा भएको विमान दुर्घटना रहेको छ जसमा ९८ जनाको मृत्यु भएको थियो । सो दुर्घटनाको कारण मानवीय त्रुटि रहेको प्रारम्भिक प्रतिवेदनमा जनाइएको छ ।

टु७० का अनुसार विमान दुर्घटनाको सङ्ख्या भने आधाभन्दा धेरै घटेको छ । सन् २०१९ मा ८६ दुर्घटना भएकोमा सन् २०२० मा ४० दुर्घटना मात्रै भएका र तीमध्ये पाँच दुर्घटनामा मात्रै मानवीय क्षति भएको जनाइएको छ ।

दुर्घटनाको दर गएको १० वर्षमा समान भएको बताउँदै कम्पनीले सन् २०२० मा भएको उडानको कमीका कारण चालक दलको क्षमतामा ह्रास भएको हुनसक्ने बताउँदै सामान्य उडानमा फर्कँदा त्यसको असर देखिन सक्ने बताएको छ । सन् २०१७ सबैभन्दा सुरक्षित वर्ष रहेको छ जुन वर्ष हवाई दुर्घटनामा १३ जनाको मात्रै मृत्यु भएको थियो ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

क्रिप्टोकरेन्सी बिटक्वाइनको मूल्य ३६ लाख नाघ्यो

२०७७ पुष १९, आईतवार ०४:१८
Spread the lovemoreभर्चुअल क्रिप्टोकरेन्सी बिटक्वाइनले मूल्य पहिलोपटक ३० हजार अमेरिकी डलर अर्थात् ३६ लाख नेपाली रुपैयाँभन्दा बढी भएको छ । शनिवार प्रति बिटक्वाइनको मूल्य ३०,८२३.३० अमेरिकी डलर कायम भएको थियो। केही साताअघि मात्रै पहिलोपटक बिटक्वाइनको मूल्य २० हजार अमेरिकी डलर नाघेको थियो । गएको वर्ष मात्रै बिटक्वाइनको मूल्य चौगुनाभन्दा बढी […]