माओवादी छाडेर एमाले प्रवेश गरेका चार मन्त्रीको सांसद पद खारेज

Spread the love

काठमाडौं । नेकपा एमाले प्रवेश गरेका नेकपा माओवादी केन्द्रका चार सांसदलाई संसद सचिवालयले पदमुक्त गरेको छ । अर्घाखाँचीबाट निर्वाचित टोपबहादुर रायमाझी, रौतहट ३ बाट निर्वाचित प्रभु साह, कैलाली क्षेत्र नम्बर ४ बाट निर्वाचित लेखराज भट्ट र कैलाली ३ बाट निर्वाचित गौरीशंकर चौधरीलाई पदमुक्त गरेको सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाले प्रतिनिधिसभाको बिहीबारको बैठकमा जानकारी गराएका हुन् ।

माओवादी केन्द्र संसदीय दलका नेता पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले अन्य दलको राजनीतिक गतिविधिमा संलग्न भई सो दलको केन्द्रीय सदस्य पद स्वीकार गरी दल त्याग गरेको देखिएकोले राजनीतिक दलसम्बन्धी ऐन २०७३ को दफा ३४ (१) गरिदिन भन्दै दल त्यागको सूचना मंगलबार संसद सचिवालयमा दिएका थिए। ।

त्यसको दुई दिनपछि बिहीबार सभामुखले चारै जनाको प्रतिनिधिसभा सदस्य पद रिक्त भएको जानकारी गराएका हुन्। सभामुखले राजनीतिक दल सम्बन्धी ऐनको दफा ३५ (१) र प्रतिनिधिसभा नियमावलि २०७५ को नियम २१२ (१) बमोजिम सदनलाई जानकारी गराए ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

विषयगत समितिमा प्रतिनिधित्व सङ्ख्याका आधारमा हेरफेर गर्न एमालेको माग

२०७७ चैत्र २६, बिहीबार १५:२२
Spread the loveकाठमाडौं । नेकपा एमालेले सर्वाेच्च अदालतको पछिल्लो फैसलाका आधारमा उत्पन्न परिस्थितिलाई दृष्टिगत गरी प्रतिनिधिसभाका विषयगत समितिमा दलीय प्रतिनिधित्वको हैसियत र सङ्ख्याका आधारमा सदस्य रहने गरी हेरफेर गर्न माग गरेको छ । प्रतिनिधिसभाको बिहीबारको बैठकको प्रारम्भमा सभामुखसँग समय लिएर नेकपा (एमाले) का सांसद खगराज अधिकारीले अदालतको फैसलापछि सदनमा एमाले […]