यसरी आउँदैछ चीनबाट अक्सिजन सिलिण्डर र भेन्टिलेटर

Spread the love

काठमाडौं । चीनले कोभिडविरुद्धको लडाईंका लागि नेपाललाई थप स्वास्थ्य सामाग्री हस्तान्तरण गरेको छ । बेइजिङमा सोमबर चिनियाँ अधिकारीहरुले चीनका लागि नेपाली राजदूत महेन्द्रबहादुर पाण्डेलाई सहयोग हस्तान्तरण गरेको नेपाली दूतावासले जनाएको छ ।

चीनले हस्तान्तरण गरेको सहयोग सामग्री लिन नेपाल वायु सेवा निगमको विमान चीन पुगिसकेको छ । कोभिड–१९ विरुद्धको लडाईंमा रहेको नेपाललाई चीनले २० हजार थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्दैछ।

पहिलो चरणमा निगमको विमानले सोमबार दिउँसो २ः३५ बजे नेपाल आइपुग्ने तालिका रहेको निगमले जनाएको छ । पहिलो चरणमा सोमबार चार सय थान अक्सिजन सिलिण्डर र २० थान भेन्टिलेटर नेपाल आइपुग्ने छ। दक्षिण एसियाली मुलुकहरुका विदेशमन्त्री स्तरीय भिडियो कन्फ्रेन्समा चीनले नेपाललाई थप पाँच मिलियन आरएमबी बराबरको स्वास्थ्य सामाग्री सहयोग गर्ने घोषणा गरेको थियो।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

आज आमाको मुख हेर्ने पर्व, मातातीर्थ मेला स्थगित

२०७८ बैशाख २७, सोमबार २२:२५
Spread the loveकाठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष वैशाखकृष्ण पक्ष औँसीका दिनमा जन्मदाता आमालाई सम्मान गरी मनाइने आमाको मुख हेर्ने पर्व आज देशभर आमालाई मीठा मीठा खानेकुरा खान दिई श्रद्धा भक्तिसाथ मनाइँदैछ । शास्त्रमा उपाध्याय (पण्डित), आचार्य र पिताभन्दा पनि ठूली मानिएकी आमाप्रति श्रद्धा, भक्ति, सम्मान र आदर गर्ने तथा उनबाट शुभाशीर्वाद […]