स्विजरल्यान्डले नेपाललाई दियो ८० लाख डलर बराबरको स्वास्थ्य सामग्री

Spread the love

काठमाडौँ । स्विजरल्यान्डले नेपाललाई कोभिड–१९ विरुद्ध लड्नका लागि ८० लाख अमेरिकी डलर(करिब ९४ करोड नेपाली रुपैयाँ) बराबरको अत्यावश्यक स्वास्थ्य सामग्री सहयोग गरेको छ । नेपालका लागि स्विस राजदूत एलिजावेथ भोन क्यापेलरले स्वास्थ्य सामग्री स्वास्थ्यमन्त्री हृदयेश त्रिपाठीलाई शनिबार हस्तान्तरण गरेकी हुन् ।

स्विस सरकारले झन्डै ३० टन स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण गरेको हो । नेपाललाई दिइएको स्वास्थ्य सामग्रीहरुमा ४० थान भेन्टिलेटर, अक्सिजन कन्सन्ट्रेटर, ११ लाख एन्टिजेन, १ लाख १० हजार केएन–९५ मास्क, ५० हजार पन्जा र १५ हजार पीपीई सेट रहेका छन् । हस्तान्तरण कार्यक्रममा राजदूत क्यापेलरले स्विजरल्यान्ड कोभिड–१९ महामारीविरुद्धको लडाइँमा नेपाल र नेपालीहरुसँग ऐक्यबद्धतामा उभिने बताइन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

प्रतिनिधिसभा विघटनविरुद्ध कानुनी र राजनीतिक लडाइँ लड्ने कांग्रेस पदाधिकारी बैठकको निर्णय

२०७८ जेष्ठ ८, शनिबार ११:५७
Spread the loveकाठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले प्रतिनिधिसभा विघटन गर्ने राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको कदमविरुद्ध राजनीतिक र कानुनी लडाइँ लड्ने निर्णय गरेको छ । सभापति शेरबहादुर देउवाको निवास बूढानीलकण्ठमा शनिबार बिहान बसेको कांग्रेस पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारीको बैठकले प्रतिनिधिसभा विघटन गरेर राष्ट्रपति भण्डारी र प्रधानमन्त्री ओलीले लोकतन्त्रविरुद्ध षडयन्त्र […]