संसदमाथिको पटक पटकको हमलाले संसदीय शासन प्रणालीमाथि नै प्रहारको आशंकाः सभामुख

Spread the love

काठमाडौं । सभामुख अग्नि सापकोटाले संविधानसभामार्फत् जनताका प्रतिनिधिले बनाएको संविधानको कार्यान्वयनको क्रममा प्रतिनिधिसभामाथिको पटक पटकको हमलाले संसद र संसदीय शासन प्रणालीमाथि नै प्रहारको आशंका उत्पन्न भएको बताएका छन् ।

संसद दिवस २०७८ का अवसरमा बुधबार शुभकामना सन्देश जारी गरी सभामुख सापकोटाले मौलिक ढंगले संसदीय परिपाटीको सञ्चालन गर्दै संसदलाई जीवन्त र जनमुखी बनाई लोकतन्त्रको विकास, विस्तार र सुदृढीकरण गरी लोकतन्त्रको लाभलाई जनस्तरसम्म पुर्याउनु आजको आवश्यकता भएको बताएका हुन् ।

उनले संघ, प्रदेश र स्थानीय तहमा संसदीय अभ्यासलाई प्रभावकारी बनाउने दिशामा अघि बढ्दा मात्रै अनगिन्ती संघर्ष र आन्दोलनका बलमा निर्मित संविधान अनुुरुप राज्य पुनर्संरचना र संघीय शासन प्रणालीको कार्यान्वयनमा बल पुग्ने उल्लेख गरेका छन् ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

अब आइन्दा यस्तो गल्ती नगर्ने शिक्षामन्त्रीको प्रतिवद्धता

२०७८ असार १६, बुधबार १२:१६
Spread the loveकाठमाडौं । राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगले रुपा सुनार प्रकरणमा शिक्षामन्त्री कृष्णगोपाल श्रेष्ठसँग छलफल गरेको छ । बुधबार शिक्षामन्त्रीलाई आयोगमा बोलाएर आयोगका पदाधिकारीले छलफल गरेका हुन् । आयोगकी सदस्य लिली थापाले लैंगिक असमानता, मानव अधिकारको हननको साथै जातीय विभेद को बिरोधमा आयोगको प्रतिबद्धताकाबारेमा मन्त्रीसँग छलफल भएको जानकारी दिइन् । […]