कांग्रेस महाधिवेशनः प्यानल होइन, व्यक्ति छनौट गरौंः न्यौपाने

Spread the love

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका युवा नेता विष्णु प्रसाद न्यौपानेले पार्टीको महाधिवेशनमा प्यानललाई भन्दा पनि नेता छान्न मतदातालाई आग्रह गरेका छन् । उनले महाधिवेशन प्रतिनिधिलाई कांग्रेसलाई नयाँ स्वरुपमा अघि बढाउन व्यक्तित्व हेर्न आग्रह गरेका हुन् ।

उनले सभापतिमा प्रकाशमान सिंह, महामन्त्रीमा विश्वप्रकाश शर्मा, गगन थापा, प्रदीप पौडेल तथा सदस्यहरुमा मोहन आचार्य, सीता गुरुङ र दिपछिरिङ शेर्पालाई विजयी गराउन आग्रह गरेका छन् । उनले प्यानल भन्दा पनि व्यक्ति छनौट गरेमा पार्टी आगमी दिनमा नयाँ उर्जाका साथ अघि बढ्ने बताएका छन् । महाधिवेशन अन्तर्गत आज नेतृत्व चयनका लागि मतदान हुँदैछ ।

पार्टीको केन्द्रीय निर्वाचन समितिका अनुसार १३४ पदका लागि ४८७ उम्मेदवार प्रतिस्पर्धामा छन् । कांग्रेस विधानअनुसार १६७ कार्यसमिति मध्ये १३४ पदमा निर्वाचन हुने र बाँकी ३३ सदस्य केन्द्रीय सभापतिबाट मनोनीत हुने व्यवस्था छ ।

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

कांग्रेस महामन्त्रीमा गगन थापा र विश्वप्रकाश शर्मा निर्वाचित

२०७८ मंसिर २७, सोमबार ०९:०३
Spread the loveकाठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको महामन्त्रीमा गगन थापा र विश्वप्रकाश शर्मा निर्वाचित भएका छन् । पार्टीको १४ महाधिवेशनबाट थापा र शर्मा महामन्त्रीमा निर्वाचित भएका हुन् । थापाले ३०२३ मत ल्याएका छन् भने शर्मााले १९८४ मत प्राप्त गरेका छन् । प्रकाशशरण महत १५५६,प्रदीप पौडेल १३९३, मिनेन्द्र रिजाल ८०९ र राजाराम […]