नेपालको नयाँ राजनैतिक र प्रशासनिक नक्सा औपचारिक रुपमा सार्वजनिक

Spread the love

काठमाडौँ । सरकारले नेपालको नयाँ राजनैतिक र प्रशासनिक नक्सा औपचारिक रुपमा सार्वजनिक गरेको छ । बुधबार भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री पद्मा अर्यालले कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरा समेटिएको नेपालको नयाँ राजनैतिक नक्सा औपचारिक रुपमा सार्वजनिक गरेकी हुन् ।

यसघिको नक्सामा गुञ्जी, नाबी कुटीलगायतका क्षेत्र छुटेकाले त्यसलाई समावेश गरी नयाँ नक्सा सार्वजनिक गरिएको मन्त्री अर्यालले बताइन् । उनले नेपालको नयाँ नक्साको विषयलाई भारतले पनि सकारात्मक रुपमा लिने विश्वास व्यक्त गरिन् । अब सरकारी दस्तावेज र पाठ्यपुस्तकहरुमा नयाँ संस्करणको नेपाली नक्सा नै प्रचलनमा ल्याउने मन्त्री अर्यालले बताइन् ।

उनले आमसर्वसाधारणलाई पनि नयाँ संस्करणकै नक्सा प्रयोग गर्न उनले आग्रह गरिन् ।सोमबारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले अतिक्रमित भूमि समेटिएको नेपालको नयाँ नक्सा जारी गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

थप २५ मा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या ४२७ पुग्यो

२०७७ जेष्ठ ७, बुधबार १०:१४
Spread the loveकाठमाडौं । बुधबार नेपालमा २५  जना कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । बाँकेमा ६ जना, धनकुटामा पाँच, कपिलवस्तुमा १३ र नवलपरासीमा एक जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ । योसँगै कोरोना संक्रमितको संख्या ४२७ पुगेको छ । त्यस्तै ४५ जना निको भई डिस्चार्ज भएका छन् भने […]