• Mon. Oct 26th, 2020

हिमालयन ट्रिबुन

चाखलाग्दा खबर, विश्लेषणात्मक बिचार

चीनमा पछिल्लो २४ घण्टामा नयाँ सङ्क्रमित भेटिएनन्

ByHT

May 23, 2020
Spread the love

चीनमा गत डिसेम्बरमा कोरोनाभाइरस सङ्क्रमण फैलिएयता पहिलो पटक शुक्रवार २४ घण्टामा कुनै नयाँ सङ्क्रमित भेटिएन । त्यहाँको नेशनल हेल्थ कमिशनले गएको २४ घण्टामा कोभिड१९ का कारण कसैको पनि मृत्यु नभएको जनाएको छ ।

चिनियाँ शहर वुहानमा पहिलो सङ्क्रमण पुष्टि भएयता संसारभर ५० लाख मानिसहरू सङ्क्रमित भएका छन् भने ३ लाख ३८ हजार जनाको मृत्यु भएको छ । चीनमा मात्रै ८४ हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित भएक र ४ हजार ६०० जनाको मृत्यु भएको छ । वुहानको हुबेमा सरकारले गरेको कडा लकडाउनका कारण कोरोनाभाइरस चीनको अन्य भागमा धेरै फैलिन नपाएको बताइन्छ ।

विश्व स्वास्थ्य सङ्गठनले शुक्रवार दक्षिण अमेरिका महामारीको नयाँ केन्द्रविन्दु बनेको बताएको छ । ब्रजिल र मेक्सिकोमा हालैमा दिनमा नयाँ सङ्क्रमण ह्वात्तै बढेको छ । ब्रजिलमा ३ लाख ३० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ जुन विश्वमै अमेरिका पछि सबैभन्दा बढी सङ्क्रमण भएको देश हो ।

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *