एमसीसी सम्झौता संशोधन गरी पारित गर्नुपर्छः सचिव भट्टराई

Spread the love

काठमाडौं । नेकपा एमालेका सचिव योगेश भट्टराईले नेकपा एमालेले एमसीसी सम्झौतामा भएका कतिपय प्रावधानहरुलाई संशोधनसहित पारित गर्नुपर्ने बताएका छन् ।

शनिबार स्थायी कमिटीको बैठकपछि पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै भट्टराईले सम्झौताका केही बुँदा पुनःव्याख्या गर्नुपर्ने भएकोले संशोधन गरेर मात्रै एमसीसी अगाडि बढाउनुपर्ने बताएका हुन् ।

नेकपा हुँदा नै यसबारे तीन सदस्यीय कार्यदल बनार सुझाव लिएको भन्दै उनले एमाले त्यसमा अडिग रहेको बताए । उनले भने, ‘’नेकपा हुँदा नै तीन सदस्यीय कार्यदलले बनाएका थियौं । कार्यदलले सम्झौतालाई संशोधन सहित अघि बढाउने भनेको छ । एमसीसी सम्झौतामा रहेका कतिपय प्रावधानहरुलाई पुनः व्याख्या गरेर नेपालको राष्ट्रिय हित थप अनुकुल बनाउनु पर्ने छ । अहिले पनि हाम्रो पार्टी त्यो निर्णयमा कायम छ ।’

उनले एमसीसी अनुमोदनको विषयमा सरकारले लिने नीतिमा आधारमा अघि बढ्ने बताए । उनले यसबारे पार्टीको बुधबार बसेको संसदीय दलको बैठकमा समेत छलफल भएको बताए । उनले भने, ‘एमसीसीकी उपाध्यक्षले हाम्रो पार्टी अध्यक्षसँग भेट गर्नुभएको छ । सरकारले एमसीसीलाई यो अधिवेशनमा टेबुल गर्छ कि गर्दैन भन्ने कुरा हामी हेर्दैछौं । यदि गर्यो भने संशोधनसहित गर्छ कि कसरी गर्छ ? त्यसमा स्पष्ट छैन । सरकार स्पष्ट भयो भने त्यसपछि हाम्रो पोजिसन क्लियर हुन्छ ।’

 

HT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

समाचार छुट्याे की?